Apie festivalį

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“

Brangūs festivalio bičiuliai,

Šį sausį tryliktąjį kartą prasidės prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Turtinga prancūzų kino kultūra skatina festivalį „Žiemos ekranai“ parengti įvairią ir kuo labiau pasiekiamą programą, kurioje suskambėtų jaunoji kūryba, kino klasika ir kuo įdomesni, kūrybingi kino kūrėjų žvilgsniai.

Pastarųjų metų prancūzų filmus pristatysime pagrindinėje festivalio programoje tema „Svečias kasdienybėje“. Ja pabrėžiame labai autentišką debiutuojančių ar jau pripažintų prancūzų režisierių žvilgsnį į įvairialypį žmogaus santykį su jį supančiu pasauliu. Lietuvos žiūrovai bus kviečiami pasinerti į kitoniškus, tačiau savaip artimus pasakojimus, kuriuose permąstomi tarpusavio santykiai, nepaklusimas normoms ir žmogiškieji paradoksai.

2018-ieji Lietuvai yra ypatingi – šiais metais bus švenčiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, todėl ir mes šią progą paminėsime su specialia filmų programa „Amžiaus kronikos“, kurią sudaro šiandien iš naujo atrandamų režisierių – Luco Moullet, Jacques‘o Rozier, Nicole Vedrès – filmai, nuotaikingai vaizduojantys praėjusiojo amžiaus vizualiosios kultūros raidą.

Neseniai minėjome ir 100-ąsias Jeano-Pierre‘o Melville‘io gimimo metines, todėl šįmet kviečiame pamatyti šio legendinio režisieriaus retrospektyvą. Programą sudaro platus filmų spektras nuo pat pirmosios režisieriaus dokumentinės juostos „Klouno gyvenimas“, iki šedevru laikomo „Samurajaus“.

Antroji festivalio retrospektyva skiriama 2017 m. liepos 31 m. anapilin iškeliavusios aktorės Jeanne‘os Moreau, atminimui. Ikoniškais tapę aktorės vaidmenys F. Truffaut, L. Malle‘io, L. Buñuelio, J. Dayan juostose iliustruoja įvairius jos karjeros etapus dirbant ne tik su prancūzų, bet ir užsienio režisieriais.

Festivalyje „Žiemos ekranai“, kaip ir jo renginiuose, skirtuose įvairiausiai publikai, dvi kultūros susitinka dalintis meile kinui, ir šie mainai, atveriantys naujus kelius, kasmet liudija renginio prasmingumą. Kaip tik todėl šią žiemą festivalio komanda parengė Jums įsimintiną, jaudinančią programą, kupiną emocijų ir naujų atradimų.

Linkime Jums gražaus tryliktojo festivalio „Žiemos ekranai“.

Prancūzų institutas Lietuvoje

Partneriai

Organizatorius

Pagrindinis informacinis rėmėjas

Festivalio draugas

Festivalio kava

caffeine-roasters