Dvyliktos naktis | Susitikimas su Gilles Marchand

Dvyliktos naktis | Susitikimas su Gilles Marchand

Dvyliktos naktis | Susitikimas su Gilles Marchand

|

Susitikimas ir diskusija su filmo scenarijaus autoriumi Gilles Marchandu

Sausio 27 d. | 19.00 | Skalvija

Sausio 28 d. | 20.30 | Senamiesčio „Pasaka“

 

Gilles Marchandas – scenaristas ir režisierius, 1963 m. gimęs Marselyje.

Jis studijavo Paryžiaus kino mokykloje IDHEC (dabar „Fémis“). Čia jis susipažino su Dominiku Mollu ir Laurent Cantetu, su kuriais susidraugavo. Pirmąjį scenarijų jis parašė 1997 m. Laurent Canteto filmui „Sangvininkai“. Antrasis jo ir Canteto bendras darbas „Žmogiškieji ištekliai“ sulaukė didelio pasisekimo Prancūzijoje ir užsienyje. Tais pačiais metais jis išgarsėjo filmu „Haris, draugas, linkintis jums gero“, kurį režisavo Dominikas Mollas, kurio pirmuoju asistentu jis buvo 1992 m. sukurtame filme „Intymumas“. 2000 m. Kanų kino festivalio oficialioje konkursinėje programoje rodytas filmas sulaukė publikos ir kritikų įvertinimo visame pasaulyje.

2002 m. Gilles Marchandas pradėjo režisuoti filmą „Kas nužudė Bambi?“, kuris buvo apdovanotas 2003 m. Kanų kino festivalio oficialioje atrankoje, o vėliau apkeliavo daugybę festivalių visame pasaulyje. Kartu su Jean-Paul Rappeneau jis parašė scenarijų filmui „Gero kelio“, su Cédricu Kahnu – „Raudonos šviesos“ ir „Lėktuvas“. 2005 m. Gilles Marchandas kartu su Dominiku Mollu parašė scenarijų filmui „Lemingas“, kuris buvo atrinktas į oficialią konkursinę programą ir pristatytas Kanuose.

2010 m. jis ir vėl rašė scenarijų kartu su savo partneriu Dominiku Mollu, tačiau šį kartą filmą „Kitas pasaulis“ režisavo Marchandas. Šis filmas, kaip ir pirmasis, buvo pristatytas oficialioje 2010 m. Kanų kino festivalio atrankoje. Kitais metais kartu su artimais draugais Valérie Donzelli ir Jérémie Elkaïm, ką tik triumfavusiais su filmu „Karas paskelbtas“, parašė scenarijų filmui „Kartu“. 2013 m. jis parašė scenarijų Robino Campillo filmui „Rytų berniukai“, kuris 2015 m. buvo nominuotas „Cezario“ kino apdovanojimuose geriausio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausio debiutanto kategorijose. 2015 m. pasirodė Joann Sfar filmas „Dama automobilyje su akiniais ir pistoletu“, Sébastieno Japrisoto trilerio adaptacija, kurią Gilles Marchandas parašė su filmo prodiuseriu Patricku Godeau. Tais pačiais metais jis prisidėjo kuriant naują Valérie Donzelli filmą „Margarita ir Žiuljenas“, kuris buvo pristatytas 2015 m. Kanų kino festivalio oficialioje atrankoje ir sulaukė palankaus įvertinimo. 2016 m. Berlyno kino festivalio oficialioje atrankoje pristatytas filmas „Naujienos iš Marso“ yra išskirtinė komedija, kurią jis parašė kartu su savo ilgamečiu bendražygiu Dominiku Mollu, kuris filmą ir režisavo.

2016 m. jo naujasis režisūrinis filmas „Miške“ buvo pristatytas Lokarno kino festivalio oficialioje atrankoje 8 000 žiūrovų auditorijai Didžiojoje aikštėje. Tai neįprastas trileris, turintis fantastikos elementų, ir vėl parašytas kartu su Dominiku Mollu. Pagrindinius vaidmenis atlieka du 8 ir 11 metų vaikai ir jų tėvą vaidinantis Jérémie Elkaïm. Filmas nufilmuotas didžiuosiuose Švedijos miškuose.

2018 m. balandžio 18 d. Romoje „Netflix“ paskelbė, kad Gilles Marchandas kurs dokumentinį serialą apie vieną garsiausių naujienų istorijų Prancūzijoje – mažamečio Gregory Villemino nužudymą 1984 m. 2019 m. lapkričio 20 d. „Netflix“ platformoje pasirodė 5 beveik valandos trukmės epizodai. Nuo pat pasirodymo, serialas „Kas nužudė mažąjį Gregorį?“ buvo vienas žiūrimiausių šio žanro kūrinių „Netflix“.

2019 m. gruodį pasirodė Dominiko Mollo trileris „Tik žvėrys“, kurį jis parašė kartu su Gilles Marchandu. Tą vasarą filmas buvo pristatytas Venecijos kino festivalyje, scenarijus nominuotas 2020 m. „Cezariui“.

Festivalyje „Žiemos ekranai“ pristatomas filmas „Dvyliktos naktis“, kurio autorius Dominik Moll  ir Gilles Marchandą įkvėpė tikras nusikaltimas. Kurdami filmą jie rėmėsi Pauline Guéna knyga „18.3 : Une année à la PJ“.