ŽUDIKŲ KUPĖ

ŽUDIKŲ KUPĖ

ŽUDIKŲ KUPĖ

|

Režisierius: Costa-Gavras

Vaidina: Yves Montant, Simone Signoret, Jacques Perrin

Kriminalinis

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

Prancūzija

Trukmė: 1.59

1965

N-13

Kupė vadone randamas naktinio traukinio keleivės kūnas be gyvybės ženklų. Inspektoriui Grazziani pavesta ištirti nusikaltimo detales ir apklausti įvykio liudininkus. Tačiau ne tik inspektoriaus taikinyje atsiduria drauge keliavę nepažįstamieji, kurie, vienas po kito, mįslingai tampa žmogžudystės aukomis. Akivaizdu, žudikas kur kas apsukresnis, nei policijos pajėgos, tačiau kas jis toks?

Komiškas tonas, ritmingos mizanscenos ir aktorių žvaigždynas šią painią detektyvinę istoriją paverčia įtraukiančiu ir įsimintinu modernaus kino įvykiu.


Graikų ir rusų kilmės prancūzų režisierius Costa-Gavras (1933) studijavo literatūrą ir kiną Paryžiuje, dirbo režisierių René Clément et Jacques Demy asistentu. Kaip režisierius debiutavo kriminaline drama „Žudikų kupė“ (1965), su Simone Signoret ir kitais garsiais Prancūzų aktoriais. Kūrė Prancūzijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, daugiausia politinius filmus. Filmai „Z“ (1969) „Specialusis skyrius“ (1975), „Dingęs be žinios“ (1982) apdovanoti „Oskarais“, Kanų kino festivalio prizais. Venecijos, San Sebastiano ir kituose kino festivaliuose apdovanotas už viso gyvenimo nuopelnus. Nuo 2007-ųjų yra garsiosios Prancūzijos sinematekos prezidentas.

 

SEANSAI

 

Šiauliai

Sausio 28 d. 18:00 Šiaulių dailės galerija

 

Vilnius

Sausio 29 d. 16:20 Skalvija

 

Sausio 30 d. 15:30 Pasaka

Vasario 4 d. 18:00 Pasaka

 

Palanga

Sausio 30 d. 15:00 Palangos gintaro muziejus

 

Panevėžys

Vasario 4 d. 19:00 Garsas