VASARA KORSIKOJE

VASARA KORSIKOJE

VASARA KORSIKOJE

|

Režisierius: Pascal Tagnati

Vaidina: Jean-Christophe Folly, Jérémy Alberti, Appolonia Orsoni

Drama

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

Prancūzija

Trukmė: 2.08

2021

N-16

Miestelis Korsikos saloje. Vaikai krykštauja pagrindinėje aikštėje, paaugliai nuobodžiaudami trinasi savo pamėgtose vietose, suaugusieji diskutuoja apie ateitį, o senoliai postringauja apie praėjusius laikus. Tie, kurie nepaliko gimtųjų žemių, sutinka grįžtančius iš emigracijos: giminės, kaimynai ir draugai brangina vasaros atostogas, praleistas drauge po skaisčia Korsikos saule. Vieną pokalbio giją seka kita ir ima aiškėti: nei skardaus juoko, nei neišmatuojamo gamtos grožio kartais neužtenka negyjantiems randams užglaistyti.

Statiška kamera kantriai, su romiu pasitikėjimu stebi miestelio gyventojus, kurie pamažu atveria širdis ir liudija bendruomeniškų vertybių svarbą.

 


Iš Korsikos kilęs kino ir teatro režisierius, muzikas ir aktorius Pascal Tagnati (1982) vaidino Jean-Christophe Meurisse teatro trupėje „Navaros šunys“ bei Lucie Borleteau, Antonin Peretjatko ir kitų režisierių filmuose. Nuo 2010-ųjų sukūrė keletą trumpametražių filmų, kurie buvo pristatyti tarptautiniuose kino festivaliuose. Savo filmuose režisierius jautriai, su humoru ir melancholija fiksuoja dabarties epochą ir jos amžininkus. Jo debiutinis pilno metro filmas „Vasara Korsikoje“ (2021) buvo įvertintas specialiuoju žiuri apdovanojimu Roterdamo kino festivalyje.

 

SEANSAI

 

Vilnius

Sausio 30 d. 20:15 val. Pasaka

 

Vasario 6 d. 16:00 val. Skalvija

 

Kaunas

Vasario 9 d. 18:30 val. KKC / Romuva