TEREZA RAKEN

TEREZA RAKEN

TEREZA RAKEN

|

Režisierius: Marcel Carné

Vaidina: Simone Signoret, Raf Vallone, Jacques Duby

Drama

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

Prancūzija, Italija

Trukmė: 1.42

1953

N-13

Valdingos tetos užauginta našlaitė Terezė ištekinama už pasiligojusio pusbrolio. Pasmerkta nuobodžiam šeimyniniam gyvenimui be meilės, jauna moteris netikėtai sutinka Laureną. Savimi pasitikintis, drąsus ir charizmatiškas vyras ne juokais apžavi Terezę. Užsimezgusi aistringa meilės istorija leidžia patikėti, kad laimė pasiekiama ranka, ir ji ryžtasi reikalauti skyrybų. Bet vietoj išsvajotos naujos pradžios, pasipila išbandymai: mirtis, šantažas, baimė, paslaptys ir nežinomybė.

Tai vienas įsimintiniausių Simone Signoret vaidmenų kine. Emilio Zola romano heroję įkūnijusi aktorė demonstruoja gilią emocinę brandą bei meistriškai valdo jausmų amplitudę.

Prancūzų režisierius Marcel Carné (1909-1966) laikomas vienu svarbiausiu poetinio realizmo kino kūrėjų. Derindamas lyrizmą ir ironiją, savo filmuose Carné kalba apie santykių trapumą, neišsipildžiusias viltis ir svajones, negailestingą likimą ir neįmanomą meilę. Daugelį filmų sukūrė drauge su scenaristu poetu Jacques Prévert. Režisavo daugiau nei dvidešimt pilno metro filmų, iš kurių dauguma tapę kino klasika: „Ūkų krantinė“ (1938), „Diena prasideda“ (1939), „Vakaro svečiai“ (1942), „Galiorkos vaikai“ (1945). Emilio Zolia romano ekranizacija „Tereza Raken“ (1953) gavo prizą už režisūrą Venecijos kino festivalyje. Režisierius įvertintas „Cezario“ apdovanojimu už indėlį į kino meną.

 

SEANSAI

 

Vilnius

Sausio 29 d. 18:30 Pasaka

 

Vasario 6 d. 18:30 Skalvija

 

Kaunas

Vasario 12 d. 18:00 val. KKC / Romuva