TEDIS

TEDIS

TEDIS

|

Režisieriai: Liudovic Boukherna, Zoran Boukherna

Vaidina Anthony Bajon, Ludovic Torrent, Christine Gautier, Noémie Lvovsky

Komedija, fantastika, siaubo

Orginalo kalba prancūzų

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

2020, 88 min.

Prancūzija

N-16

Filmas internete: zmonescinema.lt

Prancūzijos Pirėnų kalnų gyvenvietės ūkininkus į neviltį varo naktinės laukinių žvėrių atakos. Čia gyvenantis devyniolikmetis Tedis glaudžiasi pas globėjus ir dirba masažo salone. Jo mergina Rebeka netrukus baigs mokyklą ir prasidės nerūpestingos, įprastos jų vasaros atostogos drauge. Vieną pilnaties naktį Tedį užpuola laukinis žvėris, ir jis ima justi neįprastus, vis ūmėjančius žvėriškus impulsus.

Žanrinio kino kodus ir juodo humoro elementus puikiai perpratę dvyniai režisieriai kuria unikalaus braižo autorinį kiną, kurio centre – paslaptingos kūno transformacijos, bauginančiai įtaigai įgyvendintos jauno, bet tarptautinio pripažinimo jau sulaukusio aktoriaus Antony Bajon.

Broliai dvyniai Ludovicas ir Zoranas Boukherma (1992) savo pirmus trumpametražius filmus režisavo drauge su Marielle Gautier ir Hugo Thomas. Jų darbai 2014-aisiais metais buvo apdovanoti svarbiausiame trumpųjų filmų festivalyje Clermont-Ferrand. Keturiese jie režisavo ir pirmąjį vaidybinį filmą „Willy pirmasis“ (2016), kurio premjera įvyko Kanų kino festivalio paralelinėje programoje, o Dovilio kino festivalyje filmas pelnė geriausio scenarijaus apdovanojimą. Į oficialią Kanų kino festivalio programą įtrauktas „Tedis“ – tai brolių dueto režisūrinis debiutas, jau pelnęs kelis apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose.