SLALOMAS

SLALOMAS

SLALOMAS

|

Režisierė: Charlène Favier

Vaidina: Avec Noée Abita, Jérémie Renier

Drama

Orginalo kalba prancūzų

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

2020, 90 min.

Prancūzija, Belgija

N-16

Filmas internete: zmonescinema.lt

Penkiolikmetė Lyz įstoja į prestižinę slidinėjimo mokyklą Alpių kalnuose. Buvęs čempionas Fredas čia treniruoja jaunuosius atletus ir deda dideles viltis į naujai atvykusią sportininkę. Jausdama psichologinį spaudimą, Lyz stačia galva neria į fiziškai ir emociškai varginančių treniruočių maratoną. Sunkus darbas atsiperka medaliais, bet trenerio reiklumas ima peržengti profesionalumo ribas.

Autobiografiniais motyvais paremto subtilaus ir jaudinančio debiutinio Charlène Favier filmo premjera turėjo įvykti Kanų kino festivalyje. Sparčiai garsėjanti aktorė Noée Abita nepriekaištingai įkūnija jaunos merginos dramą, vykstančią kvapą gniaužiančių apsnigtų kalnų viršūnių fone.

Užaugusi miestelyje Alpių kalnuose Charlène Favier (1985) kurį laiką gyveno užsienyje, keliavo po pasaulį: Jacques Le Coq mokykloje Londone mokėsi aktorystės, o darbo su aktoriais subtilybių kino studijoje Niujorke. Grįžusi į Prancūziją įkūrė kino gamybos kompaniją ir gilino scenarijaus rašymo įgūdžius La Fémis kino ir televizijos mokykloje. Tuo pačiu metu ji sukūrė ir prodiusavo kelis trumpo metro ir dokumentinius filmus. Autobiografiniais elementais paremtas „Slalomas“ – režisierės debiutinis vaidybinis filmas, atrinktas į Kanų kino festivalio programą ir sulaukęs pripažinimo kituose pasaulinės reikšmės kino festivaliuose.