PRISIPAŽINIMAS

PRISIPAŽINIMAS

PRISIPAŽINIMAS

|

Režisierius: Costa-Gavras

Vaidina: Yves Montand, Simone Signoret

Drama

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

Prancūzija

Trukmė: 2.19

1970

N-13

1951-ieji, Praha. Aktyvus partijos narys, aukštas pareigas užimantis vyriškis jau kuris laikas jaučiasi stebimas, sekamas ir įtarinėjamas. Netrukus jis sulaikomas ir slapta įkalinamas. Nepaisant nepriekaištingos viceministro reputacijos, vyras kaltinamas politine išdavyste. Mėnesiais trunkantys kankinimai turi vieną tikslą: išgauti jo prisipažinimą apie nebūtus nusikaltimus. Kol jo žmona atkakliai ieško būdų jį išlaisvinti, negailestingas biurokratinis aparatas naikina bet kokią viltį, kad klaida bus ištaisyta.

Arturo Londono memuarais paremta kvapą gniaužianti politinė drama atskleidžia juodžiausius totalitarinių sistemų užkaborius ir jų bauginantį kafkišką absurdą.


Graikų ir rusų kilmės prancūzų režisierius Costa-Gavras (1933) studijavo literatūrą ir kiną Paryžiuje, dirbo režisierių René Clément et Jacques Demy asistentu. Kaip režisierius debiutavo kriminaline drama „Žudikų kupė“ (1965), su Simone Signoret ir kitais garsiais prancūzų aktoriais. Kūrė Prancūzijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, daugiausia politinius filmus. Filmai „Z“ (1969) „Specialusis skyrius“ (1975), „Dingęs be žinios“ (1982) apdovanoti „Oskarais“, Kanų kino festivalio prizais. Venecijos, San Sebastiano ir kituose kino festivaliuose apdovanotas už viso gyvenimo nuopelnus. Nuo 2007-ųjų yra garsiosios Prancūzijos sinematekos prezidentas.

 

SEANSAI

 

Klaipėda

Sausio 30 d. 17:00 val. ArleKinas

 

Vilnius

Vasario 5 d. 18:00 val. Skalvija

 

Vasario 2 d. 20:00 val. Pasaka

Vasario 6 d. 15:00 val. Pasaka

 

Panevėžys

Vasario 12 d. 16:00 val. Garsas