PAPRASTA AISTRA

PAPRASTA AISTRA

PAPRASTA AISTRA

|

Režisierė: Danielle Arbid

Vaidina: Laetitia Dosch, Sergei Polunin

Drama

Orginalo kalba prancūzų, anglų

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

2020, 99 min.

Prancūzija, Belgija, Libanas

N-16

Filmas internete: zmonescinema.lt

„Nuo praėjusių metų rugsėjo nedariau nieko kito, kaip tik laukiau vyro: kad jis man paskambintų ir kad ateitų į namus. Viskas apie jį man buvo brangu, jo akys, burna, penis, vaikystės prisiminimai, balsas…“ Tai pasakojimas apie paprastą aistrą, universiteto dėstytojos Helenos išgyvenamą ypatingai stiprią trauką Aleksandrui, jaunam ir paslaptingam Rusijos diplomatui. Ji nieko nežino apie jį ir jo gyvenimą, bet ilgesingai laukia kiekvieno naujo susitikimo, kad bent trumpam panirtų į svaigią aistros bedugnę.

Ekranizuodama garsios prancūzų rašytojos Annie Ernaux įspūdingo pasisekimo sulaukusią knygą, režisierė kuria intensyvią aistros ir malonumo anatomiją, bekompromisę, iracionalią ir deginančią.

Iš Libano kilusi režisierė ir scenaristė Danielle Arbid (1970) kurti filmus pradėjo 1997-aisiais. Ją itin domina skirtingos pasakojimo strategijos, ji išbando įvairias jo formas kurdama vaidybinius filmus, dokumentiką iš pirmojo asmens perspektyvos ar filmus-esė. Režisierės pirmieji vaidybiniai filmų „Kovos laukuose“ (2004) ir „Pasimetęs žmogus“ (2007) premjeros įvyko Kanų kino festivalio paralelinėse programose. „Paprasta aistra“ (2020) yra ketvirtasis Arbid režisuotas vaidybinis filmas, pristatytas daugelyje pasaulinės reikšmės kino festivalių, Kanuose, Maskvoje, Toronte, San Sebastiane, Busane.