NYKSTANČIOS ŽUVYS

NYKSTANČIOS ŽUVYS

NYKSTANČIOS ŽUVYS

|

Režisierius: Olivier Babinet

Vaidina Gustave Kervern, India Hair, Alexis Manenti, Ellen Dorrit Peterson

Komiška drama, fantastika

Orginalo kalba prancūzų

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

2029, 89 min.

Prancūzija, Belgija

N-13

Filmas internete: www.zmonescinema.lt

 

Prancūzijos Atlanto pakrantė, netolima ateitis, pavasaris. Užterštuose vandenynuose nebesiveisia žuvys ir visa ekosistema balansuoja ties išnykimo riba. Vienišiaus biologo Danieliaus misija – atkurti žuvų instinktą neršti. Mokslininkas ir pats svajoja apie tėvystę, tačiau statistika rodo, kad miestelyje yra tik 3 moterys, tinkančios šiai avantiūrai ir tikimybė sutikti idealią partnerę tėra viena iš 6232,33. Sėkmė ima šypsotis kai to labiausiai nelauki: gelbėdamas vandenyne skęstančią žuvį, jis pagaliau sutinka ją, Luizą.

Savita kino kalba išsiskiriantis režisierius savo ketvirtajame filme sukuria poetišką, kiek siurrealią, bet optimizmo ir vilties dar turinčią distopinę istoriją, kurioje meilės galia įveikia negandas.

Olivier Babinet, po sėkmingo darbo televizijoje, karjerą kine pradeda 2008-aisiais metais, rašė scenarijus ir režisavo tarptautinio pripažinimo sulaukusius trumpametražius filmus. Jo pirmasis ilgametražis vaidybinis filmas „Roberto Mitčumas mirė“ (2010) buvo pristatytas Kanų kino festivalio paralelinėje programoje ir pelnė keletą tarptautinių apdovanojimų. Režisierius taip pat dirba vidurinėje mokykloje, ir bendradarbiaudamas su moksleiviais sukūrė dokumentinį filmą-miuziklą „Swagger“ (2016). „Nykstančios žuvys“ (2019) – tai naujausias Babinet filmas, apdovanotas specialiu žiuri prizu Bordo kino festivalyje.