MILŽINIŠKA

MILŽINIŠKA

MILŽINIŠKA

|

Režisierė: Sophie Leterneur

Vaidina Marina Foïs, Jonathan Cohen

Komiška drama

Orginalo kalba prancūzų

Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis

2019, 101 min.

Prancūzija

N-16

Filmas internete: zmonescinema.lt

Pasaulinio garso pianistės virtuozės Klaros dienotvarkė – tai įtemptas kelionių ir koncertų maratonas. Viskas griežtai suplanuota jos vyro, agento, asmeninio asistento ir tobulėjimo trenerio Frederiko. Jų santykiai tobulai harmoningi, nes abu nenori turėti vaikų… Kol tėviški instinktai ima kankinti keturiasdešimtmetį vyrą. Tėvystė tampa svarbiausiu Frederiko tikslu, pateisinančiu drastiškas priemones: jis ne tik slapta suplanuoja Klaros nėštumą, bet ir imasi nėščiosios vaidmens.

Jean Vigo apdovanojimą už geriausią metų filmą gavusi komedija drąsiai jungia skirtingų žanrų elementus, nuo burleskos iki dokumentikos. Tai nenuspėjamo humoro dozė ir originali refleksija apie lyčių vaidmenis bei stereotipus visuomenėje.

Sophie Letourneur (1978) studijavo taikomuosius menus prestižinėse meno mokyklose, ten sukūrė keletą eksperimentinių filmų, meno instaliacijų ir dokumentinių filmų. Trumpametražiai filmai „Kaukėtas jūreivis“ (2011) ir „Makaronai“ (2012) buvo pristatyti Lokarno kino festivalyje, o debiutinis ilgametražis vaidybinis filmas „Gyvenimas rančoje“ (2009) Belforto kino festivalyje pelnė žiūrovų simpatijas ir geriausio filmo apdovanojimą. Letourneur ketvirtąjį vaidybinį filmą „Milžiniška“ kino žurnalas „Cahiers du Cinéma“ įtraukė į geriausių 2020-ųjų filmų dešimtuką.