8-asis dešimtmetis kino ekrane

André Perlstein'o fotografijų paroda

Nuotr: André Perlstein'o

Atidarymas antradienį,
sausio 30 d., 18 val.

Festivalio „Žiemos ekranai“ metu Prancūzų instituto Lietuvoje parodų erdvėje bus atidaryta André Perlstein‘o fotografijų paroda. André Perlstein‘as (g. 1942, Lione) – vokiečių kilmės fotografas, dirbęs mados žurnaluose, reklamos srityje ir žiniasklaidoje. 1972 m. tapęs nepriklausomu fotografu, dirbo Claude‘o Lelouch‘o, Jean‘o-Pierre‘o Melville‘io filmavimų aikštelėse. Septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose jis, rodos, spėjo įamžinti visus svarbiausius to meto kino, literatūros, muzikos, vaizduojamojo meno kūrėjus, kurių smagūs ir valiūkiški portretai stebina fotografo gebėjimu spontaniškai ir su subtiliu humoru iš arti fiksuoti gyvenimiškas akimirkas bei perteikti aštuntojo dešimtmečio bohemiškąją dvasią. Parodos atidaryme dalyvaus pats autorius André Perlstein’as.

Paroda veiks sausio 30 – kovo 4 dienomis, Prancūzų instituto Lietuvoje darbo valandomis.

Festivalio svečias: Valérie Massadian

valerie

Režisierė Valérie Massadian festivalyje pristatys savo antrąjį ilgametražį filmą „Mila“. Filmas jau pasirodė prestižiniame Lokarno kino festivalyje, taip pat Vienalėje bei Entrevues Belfort festivalyje, jis taip pat buvo atrinktas į šių metų Roterdamo kino festivalio programą.

Festivalio svečias: Antoine Barraud

Antoine Barraud atvyks į Vilnių pristatyti filmo „Menininko portretas“, kurio idėja gimė režisieriui sužinojus, kad į paveikslus muziejų lankytojai žvilgteli vos 20 sekundžių… Tai filmas apie meną, kiną ir kūrybinę krizę.