Festivalio "Žiemos ekranai" renginiai

Spaudos konferencija

Sausio 19 d., ketvirtadienis, 11 val. 

Coffee Inn Roasters,
Pylimo g. 19, Vilnius

Dalyvauja: Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Mari Sani, festivalio “Žiemos ekranai” programos koordinatorė Eglė Maceinaitė, festivalio “Žiemos ekranai” koordinatorė Kotryna Tamkutė, festivalio “Žiemos ekranai” komunikacijos atstovė Gintarė Lingienė.

 

Festivalio filmų plakatų paroda

Sausio 20 d., penktadienį, 17 val.
Prancūzų institutas Lietuvoje
Didžioji g. 1, Vilnius

Festivalio „Žiemos ekranai“ komanda Prancūzų institute Lietuvoje pristato septynių festivalio filmų plakatų parodą. Jos metu visi festivalio bičiuliai ir svečiai turės išskirtinę galimybę susipažinti su originaliais filmų „Polina ištrūksta“, „Džiunglių taisyklės“, „Kelionė į Grenlandiją“, „Galvą guldau“, „Gražioji gegužė“, „Karalius ir paukštis“ ir „Parkas“ plakatais, pristatančiais filmus, jų pagrindinius aktorius ir idėją. Ši paroda – tai dar vienas iš būdų susitikti: žiūrovui su filmo užkulisais, su filmo pristatymu ir viešinimu.
 

„Susitikime trumpam…”: trumpametražių filmų vakaras

Sausio 20 d., penktadienį, 17 val. / Le 20 janvier, vendredi, à 17 h.
Prancūzų institutas Lietuvoje Didžioji g. 1, Vilnius
 
Filmai subtitruoti anglų kalba 
Renginys nemokamas, tačiau sėdimų vietų skaičius ribotas 
Renginio trukmė  – 90 min.

 
2016 metais „FEMIS“, tarptautiniu mastu pripažinta kino mokykla Prancūzijoje, šventė savo trisdešimties metų sukaktį. Minint šią progą, Prancūzų institutas Lietuvoje pristato specialiai sudarytą 15 debiutinių trumpametražių filmų programą, kuri atspindi jaunąją kūrybą bei pir- muosius šiandien jau pripažintų režisierių darbus.
 
Trumpametražių filmų programoje – trys kino studentų kartos, baigu- sios „FEMIS“ kino mokyklą 1990-aisiais, 2000-aisiais ir 2010-aisiais metais, tarp tarp jų atpažįstam pasaulinio pripažinimo sulaukusius vardus – François Ozon, Noémie Lvovsky, Solveig Anspach, Emma- nuel Moret – bei jau ne pirmą kartą pastebėtus – Léa Fehner, Samuel Collardey...
 
Vakaro programą rasite čia. 

 

„Kinas – visuomenės kritika ir veidrodis“. Antonin Peretjatko

Sausio 25 d. trečiadienį, 17 val.
Prancūzų institutas Lietuvoje
Didžioji g. 1, Vilnius
„Išgyventi kaip kine“: apie nepriklausomą kino gamybą
Sausio 31 d., antradienį, 17 val.
Coffee Inn Roasters (Pylimo g. 19, Vilnius)
 
Nepriklausomo kino gamyba vis labiau tampa neatsiejama šiuolaikinės kultūros dalimi, o savarankiškai, be rėmimo ar pagalbos dirbančių ir ku- riančių režisierių, scenarijaus autorių, aktorių bei prodiuserių darbas – vis dažnesniu jos akcentu. Jie, kaip ir kiekvienas savo nepriklausomybę ir kūrybos laisvę labiau už viską vertinantis menininkas, susiduria su kasdieniais sunkumais ir kliūtimis darbo organizavimo, finansavimo   ir įgyvendinimo kontekste. Norėdamas atkreipti į tai dėmesį ir nepri- klausoma kino gamyba užsiimančių menininkų iššūkius iškelti į dienos šviesą, Prancūzų institutas Lietuvoje, rengia susitikimą „Išgyventi kaip kine“: apie nepriklausomą kino gamybą.
 
Susitikimo metu kartu su kartu su savarankiškai dirbančiais režisieriais, aktoriais, scenarijaus autoriais, prodiuseriais ir kitais dalyviais, kalbėsi- mės apie kūrybinę ir vadybinę nepriklausomos kino industrijos pusę, jų pačių inicijuotus ir įgyvendintus naujausius projektus bei klausime, kaip jiems pavyksta – vieniems ir visiškai savarankiškai?
 
Daugiau informacijos rasite Prancūzų instituto Lietuvoje Facebook paskyroje.
 

Mokykimės su kinu 

Vasario 1 d., trečiadienį, 18 val. 
Prancūzų institutas Lietuvoje
Didžioji g. 1, Vilnius
Kodėl žiūrėdami į ekraną mes juokiamės, kartais norime verkti ar nuoširdžiai išgyvename dėl herojų likimo? Edukacinės programos 9-14 metų vaikams ir jų tėvams metu kalbėsime apie kino magiją prikaustyti mus prie ekrano, sukurti į mus panašius personažus, papasakoti mus jaudinančias istorijas. Praskleisime kino industrijos užkulisius, mokysimės būti atidžiais žiūrovais ir interpretuosime kino filmus.

Svetainių kūrimas