Organizatorius       
 
  Didžioji g. 1, 01128 Vilnius
T: +370 (5) 219 9696
F: +370 (5) 219 9639
ziemosekranai@prancuzuinstitutas.lt
       
 
 

 

Festivalis atidarytas!

 
Šaltą ir sniegu padabintą ketvirtadienio vakarą įvyko 11-ojo Žiemos ekranų“ festivalio atidarymas, kuris šildė svečius savo atmosfera, jautriu ir subtiliu Olivier Jahan filmu Smėlio pilys, atvirais ir nuoširdžiais režisieriaus pasakojimais, dueto Mademoisellle chante le blues gyvai atliekamais prancūziškų filmų muzikiniais takeliais bei susirinkusiųjų gausa. 
 
Festivalis prasidėjo ir kviečiame visus į kino sales sausio 22-31 dienomis Vilniuje, Sausio 29-31d. Anykščiuose, Vasario 3-7d. Kaune, vasario 4-7d. Panevėžyje, vasario 5-6d. Šiauliuose, vasario 5-7d. Marijampolėje, vasario 6-7d. Palangoje ir vasario 4-9 d. Klaipėdoje, kur vasario įvyks festivalio uždarymas su Pascale Pouzadoux filmu Paskutinė pamoka.

Praleiskite šaltus žiemos vakarus žiūrėdami šiltus prancūziškus kino filmus!


INFORMACIJA festivalio svečiams su kvietimais ir akreditacijomis
 
Kviečiame kvietimus išsikeisti į pasirinktų seansų bilietus iš anksto ! 
Tai galite padaryti Skalvijos, Pasakos ir ŠMC kino teatrų kasose, kiekvieną dieną nuo 16:30 val.
Forum Cinemas Vingis - kiekvieną dieną (išskyrus sausio 25 ir 26 d.) 18:00 -18:40, prie 11 salės įėjimo kviečiame kvietimus išsikeisti į kuponus, kuriuos vėliau kasose galite pasikeisti į norimų seansų bilietus iš anksto.
 
Su akreditacijomis prašome ateiti į seansą kino teatre Vingis ne vėliau kaip 18:10 - kitu atveju vietos seanse jums užtikrinti nebegalėsime. Taip pat kviečiame neateiti paskutinę minutę ir į kitus seansus.
 
Skubėkite keistis kvietimus į laukiamų filmų seansus !XXI amžiaus santykiai šeimose. Kokie jie?
 
Kaip ir kiekvienais metais, 2016 – ųjų žiemą, prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ džiugins žiūrovus prancūziško kino vakarais. Šiais metais žiūrovai festivalyje  išgyvens gyvenimiškas šeimų situacijas. Šeimų,  kurios yra įvairiausių sudėčių, ryšių, socialinių sluoksnių, kupinos džiaugsmingų, liūdnų ir sudėtingų išgyvenimų. 
 
Pagrindinė programa „XXI amžiaus šeima“ – tai naujausių Prancūzijoje išleistų filmų šeimos tematika rinkinys. Programos filmai labai įvairialypiai, į šeimą žvelgiantys plačiąja šios sąvokos prasme. Kurti prancūzišką atmosferą kino teatruose padeda šiuo metu gyvenanti ir studijuojanti Vilniaus dailės akademijoje studentė iš Prancūzijos Mathilde Lemesle. „Atrinkome šiuos filmus, nes jie subtiliai perteikia visapusišką tematiką ir sužadina įvairius jausmus – nuo juoko iki ašarų, nuo liūdesio iki džiaugsmo. Atrinkdami Žiemos ekranų programos filmus, nesirinkome temos iš anksto, pati tematika įkvepia šių dienų prancūzų kinematografiją“ - sako programos sudarytoja Sylvie Dufaur. Šioje programoje taip pat gausu debiutinių, pirmųjų ilgametražių režisierių filmų, kurie suteikia progą stebėti prancūzų kinemaotgrafo raidą ir naujoves. Kiekvienas galės atrasti savo mėgstamą filmą: juoktis su „Zuzu“ ir „Kvailysčių kokteliu“, verkti su „Keliomis pavasario valandomis“, pabėgti su „Kelione į Kiniją“, svajoti su „Gėlėtais sapnais“ - teigia prancūzų kultūros atašė Lysianne Caron. Kuo išsiskiria prancūziškas kinas? ­„Myliu kiną, žiūri viso Pasaulio kūrėjų darbus. Prancūziški filmai man išsiskiria tuo, jog visada atsako į klausimą „Kodėl“, juose randu visus atsakymus... Sausio, vasario mėnesiai yra tas tamsusis, šaltasis metas, kuomet labiausiai trūksta aistros ir kyla daugiausiai klausimų – tai pats tinkamiausias metas frankofoniškam kinui ateiti į mūsų širdis ir gyvenimus – dalijasi mintimis aktorė Aurelija Tamulytė.
 
 „Knygos atgyja ekrane“ -  šių metų retrospektyvos tema. Ši programa nesiejama su vienu režisieriumi, tai filmų rinkinys, kuriuose garsūs režisieriai ekranizuoja žymių rašytojų literatūros kūrinius. Todėl čia bus galima rasti įvairiausių filmų nuo 1945 iki 2013 metų, pasimėgauti senais filmais ir numylėtų režisierių kūriniais, kuriuos nebe taip dažnai tenka pamatyti kino salėse.
 
Svarbi festivalio dalis yra apvalaus stalo diskusija, šių metų tema - „ Kokios kooprodukcijos galimybės tarp Lietuvos ir Prancūzijos?“ Diskusija vyks Prancūzų institute Lietuvoje (Didžioji g. 1), Sausio 28d. 17h. Dalyvauja Rolandas Kvietkauskas, Julien Ezanno, Živilė Gallego ir Nicolas Brevière.
Vienuoliktojo frankofoniško kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmai Vilniuje suksis sausio 21 – sausio 31d. kino centre „Skalvija“ bei „Pasakos“, „Forum Cinemas Vingis“ ir Šiuolaikinio meno centro kino salėse. Vėliau filmai iškeliaus ir į kitus Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Anykščius, Panevėžį, Marijampolę bei Palangą. 

http://www.ivilnius.lt/naujienos/kulturos-naujienos/prancuzu-kino-festivalis-ziemos-ekranai-dziugins-ziurovus-prancuzisko-kino-vakarais/69643d33373932


http://www.alfa.lt/straipsnis/49967416/prancuzu-kino-festivalis-ziemos-ekranai-pristate-siu-metu-programa-kurios-tema-seima


http://www.moteris.lt/laisvalaikis/snigs-prancuzu-filmais.d?id=70113426


http://www.delfi.lt/veidai/kinas/festivalis-ziemos-ekranai-zvelgia-i-seima.d?id=70113526
Festivalis atidarytas! Festivalis atidarytas!
Svetainių kūrimas