Žiemos ekranai

Dar 2006 metais įsikūręs dabartiniame „Prancūzų institute Lietuvoje“, filmų festivalis atnešė į Lietuvą užburiantį prancūzų kiną, kuris iš karto pritiko žiūrovams savo subtiliu skoniu ir estetiniu turtingumu.

Šiandien festivaliui jau dvylika metų. Per šį laiką "Žiemos ekranai" įsitvirtino Lietuvos festivalių kontekste, užsitarnavo publikos pripažinimą, tačiau išlaikė savo paprastumą ir jaukumą. 

Kiekvieną žiemą publikai pristatėme įvairią programą, jaunų režisierių ir jau įsitvirtinusiųjų kino pasaulyje kūrybą - Bruno Dumonto, Tonny‘io Gatlifo, Christophe‘o Honnoré, Claire Denis, Zazou Breitman, Nicole Garcia ir kt. Vakarais šildėmės kino teatruose kartu su kviestiniais svečiais ir turėjome progą pamatyti vienų už kitą nuostabesnių prancūzų kino klasikų retrospektyvas - Jacques‘o Demy, Alaino Resnais, Sandrine‘os Bonnaire, Jacques'o Tati, Pierre'o Étaixo, Jeano Vigo, Jeano Cocteau, Jeano Renoiro, Sachos Guitry, Roberto Bressono, Erico Rohmero; Otaro Joselianio kūryba bei rašytojos ir režisierės Marguerite Duras juostomis. 

Kasmet festivalis sugrįžta paaugęs, pristato vis įvairesnio turinio programą stengdamasis parodyti Prancūzijoje vyraujančias kūrybines tendencijas, naujus talentus bei alternatyvųjį kiną.

Iki susitikimo, mielieji!

 

- nuoširdžiai, festivalio komanda
 

Festivalio renginių programą rasite paspaudę šią nuorodą. 
Festivalio pagrindinę programą "Susitikimai" rasite paspaudę šią nuorodą. 

Festivalio retrospektyvą "(Ne)tikros istorijos" rasite paspaudę šią nuorodą.


 
Svetainių kūrimas